Segregacja odpadów przechodzi na wyższy poziom, rosną wymagania oraz liczba koszy lub worków w naszych mieszkaniach. Dostosowujemy się do przepisów unijnych oraz do rozporządzenia Ministra Środowiska, które wprowadziło jednolity system w całym kraju.

Odtąd do brązowego kubła wyrzucamy resztki jedzenia, obierki, fusy, do niebieskiego jedynie papier i tekturę (a nie jak dotychczas odpady zmieszane). Żółte teraz przeznaczone są wyłącznie na metal, tworzywa sztuczne i opakowania wielomateriałowe. Odpady zmieszane mają trafiać do czarnego (lub szarego) kubła. Szkło - jak obecnie - do zielonego.

Od strony „technicznej” obecnej zmiany zasad segregacji - warto wiedzieć, że nie trzeba natychmiast kupować całkiem nowych kubłów. Do 30 czerwca 2022 r. dopuszczone jest stosowanie pojemników w innych kolorach, tylko trzeba je opisać lub okleić informacją, co do którego wrzucać.

Uwaga! Odpadów niebezpiecznych: baterii, żarówek, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, starych leków, odpadów budowlanych - nie wrzucamy do żadnego z kolorowych kubłów. Można je wrzucić do eko-pudełek (są przy kilku centrach handlowych) czy przywieźć do Gminnego PSZOK-u.


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.