Sieć wodociągowa 

Sieć wodociągowa na terenie Gminy Gozdowo jest na tyle rozbudowana, że istnieje możliwość dostarczania wody do 100 % mieszkańców gminy. 

Gmina Gozdowo (poza przypadkami nadzwyczajnymi  - poważne awarie, terroryzm, inne) jest przygotowana do dostarczania zdrowej wody w sposób ciągły w ilościach wynikających z normalnego dziennego zużycia wody w gospodarstwach domowych. O niezawodności dostaw decyduje:  zadowalający stan techniczny sieci oraz wyposażenie  Stacji Uzdatniania Wody w Gozdowie i w Lelicach w agregaty prądotwórcze. W przypadku awarii na jednej ze SUW, sieci wodociągowe obu stacji spięte są w jeden system wodociągowy, umożliwiające dostarczanie wody do wszystkich miejscowości z terenu Gminy Gozdowo. 

Stacja Uzdatniania Wody w Lelicach

Ujęcie wód podziemnych w Lelicach składa się z dwóch studni wierconych:

Studni nr 1 (podstawowa) oraz studni nr 2 (awaryjna), które pracują w systemie naprzemiennym. 

Zasoby eksploatacyjne ujęcia dla studni nr 1 wynoszą ok. 97m3 /h przy depresji 6,8. Studnia nr 2 posiada zatwierdzone zasoby eksploatacyjne w ilości 96,5 przy depresji 4,2 m. 

Średni pobór z ujęcia wynosi ok. 164 tys. m3 / dobę

Woda poddawana jest procesowi uzdatniania co ma w głównej mierze usunąć związki żelaza oraz manganu powszechnie występujące w czwartorzędowych poziomach wodonośnych. Woda ze studni jest tłoczona rurociągiem tłocznym do Stacji Uzdatniania Wody oraz zbiorników retencyjnych, a następnie do sieci wodociągowej, która rozprowadza wodę do mieszkańców. Stacja Uzdatniania Wody w Gozdowie

Stacja Uzdatniania Wody w Gozdowie obsługuje resztę miejscowości z terenu Gminy Gozdowo. Ujęcie wód podziemnych składa się z dwóch studni wierconych – studni nr 1 (podstawowej) oraz studni nr 2 (awaryjnej), które pracują w systemie naprzemiennym. 

Studnia nr 1 została odwiercona w 1992 roku do głębokości 48m. Studnia nr 2 została odwiercona 1995 roku do głębokości 50m. 

W studni zainstalowane są pompy głębinowe o wydajności nominalnej nieprzekraczającej zasobów eksploatacyjnej ujęcia oraz wartości zawartych w pozwoleniu wodnoprawnym. Woda ze studni jest tłoczona rurociągiem tłocznym do SUW oraz zbiorników retencyjnych, a następnie do sieci wodociągowej.

Na działce SUW w Gozdowie, po za dwiema studniami, zlokalizowane są również dwa zbiorniki na wodę oraz panele słoneczne.

 

Miejscowości obsługiwane przez Stacje Uzdatniania Wody (SUW)

SUW GozdowoSuw Lelice
Gozdowo, Antoniewo, Kurówko, Kurowo, Ostrowy, Wilkowo, Kolonia Przybyszewo, Golejewo, Rycharcice Gnaty, Czarnomin, Czachowo, Dzięgielewo, Kolczyn, Zakrzewko, Czachorowo, Rempin, Lisewo Duże, Lisewo Małe, Rękawczyn, Kozice, Smorzewo.
Lelice, Rogienice, Rogieniczki, Miodusy, Cetlin, Zbójno, Białuty, Kowalewo Podorne, Kowalewo Boguszuce, Węgrzynowo, Reczewo, Bonisław, Bombalice, Łysakowo, Rycharcice, Bronoszewice.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.